Što je Creator Mode na LinkedInu
Updated: Oct 10, 2022

Creator Mode je opcija koju Linkedin nudi kreatorima sadržaja da se bolje pozicioniraju i budu više vidljivi, učvrste svoju poziciju i osobni brand te postanu thought lideri. Kao što i sam naziv govori, to je značajka namijenjena korisnicima koji kreiraju sadržaj na LinkedInu.
Trebaju li onda svi koji kreiraju sadržaj uključiti Creator Mode?
Pa ne baš. Ovisi zašto kreirati sadržaj i što želite postići kreiranjem sadržaja.
Ja, na primjer, želim povećati svoj broj pratitelja, izgraditi svoju zajednicu i postati prepoznatljiva u našoj regiji po temama o kojima pričam. Za mene je Creator Mode sjajna prilika jer ono što on nudi, sjajno se uklapa u moje ciljeve na LinkedInu.
Pa evo što novo nudi Creator Mode:
- ističe gumb FOLLOW umjesto Connect
- daje vam priliku da upišete 5 tema o kojima pričate na LinkedInu i koje će se onda pojaviti na vašem profilu u obliku hashtaga
- stavlja naglasak na vaš sadržaj i samim time pozicionira vaš profil na više mjesto na mreži
- čini vaš profil vidljivijim kroz sadržaj i teme o kojima pišete
Kako je LinkedIn Creator Mode utjecao na moj profil
Otkada sam uključila LinkedIn Creator Mode, moj broj pratitelja tjedno se povećava za 20 osoba (u prosjeku). Ovisno o mojoj aktivnosti u kreiranju sadržaja, broj pratitelja iz tjedna u tjedan varira, s tim da je moj “najbolji” tjedan donio 50 novih pratitelja.
Ukoliko niste sigurni trebate li uključiti Creator Mode, evo nekoliko pitanja koja će vam pomoći da donesete odluku:
1. Kreirate li redovno sadržaj na LinkedInu? Redovno znači na tjednoj bazi.
2. Želite li putem LinkedIna ostvariti neku misiju, okupiti zajednicu ili osvijestiti publiku o nekoj vama važnoj temi, po kojoj želite postati prepoznatljivi? Nebitno radi li se o biznisu i klijentima ili o filantropiji i dobrobiti društva.
3. Želite li okupiti zajednicu istomišljenika,